HAKKıMıZDA

Balıkesir Satranç Okulu, her yaştan insanlarımızın satrancı öğrenmelerini ve geliştirmelerini sağlayacak eğitim programlarımızı kapsayan bir oluşumdur. Henüz var olan fizikî bir okula sahip değildir.

Bu sayfalarda  yayınlanan ve duyurulan çalışmaların işlendiği, resmi turnuvalara katılan oyuncuların gelişimine katkı sağlamayı ilke edinen, özellikle çocuklarımızın ve gençlerimizin satranç gelişimine önem veren, çocuklarımızın kişisel gelişiminin toplumun da gelişmesini sağlayacağının bilincinde, satranç sporunun olumlu özelliklerini bireylerimize kazandırmayı hedefleyen bir hizmettir.

Çocuklarımızın satranç ile meşguliyetini sağlayarak onların toplumumuz içerisindeki olumlu davranışlarını arttırmak ve geliştirmek, günümüz toplumlarında görülebilen kötü niyetli oluşumlara karşı daha dirençli olmalarını sağlamak, turnuvalarda başarılı sonuçlar alarak özgüvenlerini yükseltmek, kuvvetli oyuncular haline gelmelerine yardımcı olmaktır.

Sosyal yönü kuvvetli bir spor olması nedeniyle satrancın yaygınlaşmasını sağlamak, sonuçta oyuncu ve öğrencilerimizin arkadaşlık ortamına katkı sağlamaktır.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s