Turnuvalar başlıyor !…

· Genel

Dahi Atölyesi Satranç Grubu

Balıkesir Satranç Okulu olarak öğrencilerimiz, başlayacak olan Bay ve Bayanlar İl Birincilikleri ile 29~30 Aralık 2012’de oynanacak olan Balıkesir Küçükler İl Şampiyonasında kendileri için bir sınav niteliğindeki turnuvalara katılacaklardır. Bu amaçla çalışmalarını sürdüren ve turnuva kurallarının gerektirdiği tüm konuları da tekrar eden öğrencilerimiz için heyecanlı günler yaklaşıyor.

Dahi Atölyesi’ndeki üst grup oyuncularımız notasyon bilgilerini tamamladılar, artık derslerimizde notasyonca (!) konuşmaya başladık.

Dahi Atölyesindeki gruplarımızda derslerimiz belli bir plan dahilinde işlendiği için, buradaki diğer gruplarımızın turnuvada oynamaları henüz erken, bazı eksik noktalarımızı tamamladığımızda önce “Grup Turnuvaları” yapılacak, burada kendi içimizdeki turnuvada kuralların uygulanması ve güç olarak hangi noktada olduğumuzun tespitinden sonra noksan yönlerimizin ele alınıp gerekli çalışmalardan sonra il içindeki turnuvalara yöneleceğiz.

Bu arada KİPA’da başlayan ve bir süre ara veren satranç eğitim çalışmalarımız da tekrar başlayacaktır, buradaki gruplarımızdan bazı öğrencilerimizin dışında turnuva ortamına girmek henüz erken olduğundan çalışmalar 1~2 Aralık 2012’de tekrar başlayınca durum ele alınacaktır.

Özel çalışma yaptığımız Ata Akkuzuluoğlu ve Batuhan Azeloğlu’nun bu turnuvalarda Ulusal Kuvvet Derecesini arttırma yönünde beklentilerimiz olacaktır. Tüm Öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s