5. Bahar Turnuvasında Okulumuz Bünyesindeki Öğrencilerimiz …

· Genel

Balıkesir Satranç Okulu bünyesinde çalışmalarını sürdüren oyuncularımızdan Zeynep Kocabaş, Aybüke Akay ve  Ali Karaaslan ilk 3 derecede ödül kazanmışlardır. NI Ömer Dirim’in özellikle üzerlerinde durduğu 2 öğrencisi Aybüke Akay ve Ali Karaaslan yine derece sahibi olmuşlardır.

Zeynep Kocabaş çok yeni olan turnuva mazisine rağmen ilk derecesini bu turnuvada elde etmiş, geleceğin etkili bir oyuncusu olacağını ispat etmiştir. Zeynep’in burada edindiği turnuva tecrübesi katıldığı diğer turnuvalara nazaran daha etkili olmuş, istediğinde neler yapılabileceğini görmüştür.

Ceren Çakal, Ata Akkuzuoğlu, İlbey Erbaş, Yaman Ege ve Yaren Ebra Bizsan kardeşler, Nefise Sağay, Kemal Barış Kesen, Barış Doğan ve diğer öğrencilerimiz gün geçtikçe artan tecrübelerini bu turnuvada da geliştirmişlerdir.

Ancak en büyük aşama Sinem’den gelmiştir. Sinem Koruoğlu küçükler grubunda yer almasına rağmen cesur bir karar ile Gençler grubunda oynama tercihini yapmış ve grubundaki tüm maçlarını “oynayarak” kazanmıştır. Sınavı nedeniyle bir tur ara vererek 4 turda 4 puan almış, gücünü grubuna ağırlığını koyarak ispat etmiştir. Oynamadığı turu da düşünür, yenebileceğini hesaba katarsak grubun birincisi olmak Sinem için çok zor olmayacaktı. Antrenörüne ve  ailesine Sinem’e verdiği destekleri için federasyonumuz ve ilimiz adına teşekkür ediyoruz.

Ata Akkuzuluoğlu çalışmalarımızda aceleciliğini yenememesine rağmen turnuva ortamında sakin kalabilmiş ve 4 maç arka arkaya kazanmıştır.

Oyuncularımız ile turnuva hazırlıkları sırasında yapılan çalışmalar yavaş yavaş sonuçlarını vermeye başlamıştır. Önümüzdeki dönemlerde daha başarılı sonuçlar almak için çalışmalarımız devam ediyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s